Imieniny Longiny

Do najbliższych imienin Longiny ♀ zostało 95 dni co stanowi 3 miesiące i 3 dni.
Imieniny Longiny najczęściej obchodzone są 15 marca ale Longina może obchodzić imieniny również: 24 kwietnia, 24 czerwca, 3 lipca, 7 listopada.

Pochodzenie

Jest to odpowiednik łacińskiego męskiego imienia Longin, które oznacza „długi”. W przeszłości był to przydomek rzymskiego rodu Kassjuszów.

Za patrona tego imienia można uznać legendarnego św. Longina, który przebił włócznią bok ukrzyżowanego Jezusa, jednak później nawrócił się i poniósł śmierć męczeńską.

Cechy

Longinę wyróżnia to, że we wszystkim zachowuje umiar, unika skrajności. Widać to choćby w jej zachowaniu: jest wesoła, energiczna, ale nie należy do szalonych podlotek. Wie, kiedy zachować powagę i dyscyplinę. Dyscyplina to w jej przypadku słowo klucz – ma nad wszystkim kontrolę. Jest punktualna, dokładna i precyzyjna - jeśli coś robi, to wiadomo, że będzie to zrobione porządnie, na 100%. Nienawidzi fuszerki. Jest osobą, która wcześnie wstaje, wykorzystuje dzień jak najlepiej, dzięki czemu znajdzie czas na posprzątanie domu, zakupy, obiad czy lekturę książki. Jeśli kobieta o tym imieniu pracuje zawodowo, to możemy być pewni, że nigdy się nie spóźni. Jako, że ma silną wolę, dużą wiedzę i zdolności manualne przystosuje się do każdego środowiska i poradzi w wielu różnych profesjach – zarówno jako sprzedawca, lekarz, nauczyciel czy krawcowa. Duże znaczenie ma oczywiście również fakt, że jest osobą wesołą, kulturalną, taktowną – niczym profesjonalna dyplomatka z każdym znajdzie nić porozumienia. Z każdym oczywiście, kto ma dobre intencje i przestrzega ogólnych zasad i norm. Oszuści czy kombinatorzy z miejsca ją odpychają i trzyma się od takich ludzi jak najdalej. Dlatego, jeśli ktoś nadszarpnie jej zaufanie, to będzie miał problemy – Longina jest pamiętliwa.Kobieta o tym imieniutrzyma również dyscyplinę finansową – oszczędza i odmówia sobie przyjemności w imię wyższego celu. Często to ona właśnie trzyma rękę na domowym budżecie i można podziwiać ją za to, jak znakomicie potrafi spożytkować niedużą przecież polską pensję.

Longina jest osobą oddaną domowi, która robi wszystko, żeby dla każdego członka rodziny był on azylem. Lubi porządek i czystość, uwielbia gotować. Jej maż może być pewny, że sprawdzi się znakomicie jako gospodyni. Jej mąż powinien chodzić na siłownię, bo przy jej smacznych i wykwintnych potrawach łatwo przytyć. Jest bardzo gościnna, stąd jej dom jest miejscem spotkań rodzinnych i wspaniałych uczt.

Ma instynkt opiekuńczy, choć dzieci wiedzą, że nie ma z nią żartów. Próbuje im zaszczepić własne wartości – szacunek do innych, do pieniędzy, odpowiedzialność za słowa i czyny. Bardzo drażnią ją właśnie rozpieszczone dzieci, które szantażują rodziców a nawet nimi manipulują, ona sama bowiem w życiu nie dała by sobą sterować.

Longina choć twardo stąpa po ziemi i ceni wspomnianą dyscyplinę, to ma romantyczną duszę i często oddaje się marzeniom. Nakręcają ją książki, piękne ballady, romantyczne filmy czy przyroda. Kocha wizyty na łonie natury, tam może się w spokoju oddać rozmyślaniom, wyciszyć się. Z tego względu postrzegana jest czasem jako osoba, która lubi chadzać swoimi ścieżkami, ale z drugiej nikt tak jak ona nie potrafi z dystansem i rozsądkiem patrzeć na świat.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.