Imieniny Mirosławy

Do najbliższych imienin Mirosławy ♀ zostało 59 dni co stanowi 1 miesiąc i 28 dni.
Imieniny Mirosławy najczęściej obchodzone są 26 lipca ale Mirosława może obchodzić imieniny również: 26 lutego.

Pochodzenie

To staropolskie imię żeńskie, które składa się z członów „Miro-” (pokój, dobro) oraz „-sława” (sława). Wskazuje więc na kobietę, która sławi pokój. W rodzimych dokumentach po raz pierwszy pojawia się w 1222 roku.

Cechy

Mirosława to kobieta rzeczowa, która nie lubi zbytnio kombinować, przerostu formy nad treścią. Obiera najkrótszą drogę do celu, najprostszymi środkami. Dla niej zawsze liczy się efekt końcowy, ten jednak musi być wysoce zadowalający, bowiem Mirosława to perfekcjonistka. Wiele wymaga od siebie, ale także i od innych – czy to zespół współpracowników, mąż czy córka. Nawet jeśli będzie szefową i przyjmie do pracy członka rodziny, nie ma on co liczyć na taryfę ulgową. Co ciekawe w imiennikach można wyczytać, że Mira to silna osobowość, z cechami przywódczymi.Dość trudno jednak ocenić charakter Mirosławy z tego względu, że to kobieta, która rzadko pokazuje emocje. Jest dość powściągliwa w wyrażaniu swoich uczuć, ale wewnątrz duszy wszystko dokładnie analizuje i wyciąga praktyczne wnioski. Ma raczej naturę dyplomatki, stąd świetnie poradziłaby sobie jako pracownik agencji PR czy polityk. Ale tylko dla obcych czy dalszych znajomych. Bliscy wiedzą, że w głębi duszy jest wrażliwa, ale też lepiej jej nie drażnić, bowiem potrafi wtedy nieźle się wkurzyć... Ma duże poczucie sprawiedliwości i buntuje się przy najmniejszej próbie ataku, wtedy jest naprawdę agresywna. Swój ognisty temperament pokazuje także w sprawach łóżkowych, choć znów sprawdzi się powiedzenie, że cicha woda brzegi rwie. To jednak pozory - dba o to, by podobać się mężczyznom (ma nawet trochę coś z narcyza) i lubi ich kusić, flirtować. Oczywiście tylko wtedy, gdy ma status singielki. Jest przecież romantyczką i mocno wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia – jeśli kocha to na zabój. Jej partner również musi być romantyczny i zdobywać ją każdego dnia. Ona sama stara się by w jej związku nie pojawiła się rutyna.

Mirosława chętnie pomaga innym. Często angażuje się w kampanie społeczne, sprawy lokalnej społeczności. Chce być pomocna i doceniana, czasami jednak jej dobre uczynki są odbierane jako nadopiekuńczość. Ona sama akurat rzadko uskarża się na cokolwiek, jest odporna na trudy życia. Mirosława z natury jest bardzo ambitna, lubi stawiać sobie wysoko poprzeczkę, ale zwyczajnie zależy jej na tym, by mieć poczucie bezpieczeństwa, niezależności finansowej. Dba o wygody, dobre standardy życia – zamiast ciasnego mieszkania w bloku woli domek z ogródkiem, lubi eleganckie ciuchy, wyjść na dobrą kolację do restauracji, pojechać na wczasy. Doskonale zdaje sobie sprawę, że to wszystko wymaga środków finansowych...

Swoją uwagę koncentruje przede wszystkim na domu i rodzinie. Bardzo lubi gotować, krzątać się w ogródku, nie zniechęcają jej nawet takie czynności jak sprzątanie, pranie i prasowanie. Mimo, że lubi pracować, to nie ma oporów przez tradycyjnym podziałem ról, gdzie mężczyzna utrzymuje dom, jest złotą rączką, a kobieta wykonuje wspomniane wcześniej obowiązki. Uważa też, że miejsce matki jest przy dzieciach, dlatego nigdy nie poświęciłaby życia rodzinnego dla kariery.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.