Imieniny Jowity

Do najbliższych imienin Jowity ♀ zostało 216 dni co stanowi 7 miesięcy i 1 dzień.
Imieniny Jowity najczęściej obchodzone są 15 lutego.

Pochodzenie

Imię utworzone od imienia boga Jowisza. W Polsce pojawiło się w latach 60. XX wieku. Spopularyzowali je Stanisław Dygat powieścią „Disneyland” i Janusz Morgenstern filmem „Jowita” ze Zbigniewem Cybulskim i Barbarą Kwiatkowską.

Cechy

Jowita jest uosobieniem ciepła – potrafi cierpliwie wysłuchać i każdego pocieszyć w potrzebie. Bardzo szybko wzbudza zaufanie ludzi. Jest osobą, która nie odmówi pomocy, ale również nie da się wykorzystać. Woli udzielić korepetycji niż dostarczyć gotową ściągę, wskazać możliwości, rozwiązania, ale nie wykonać za kogoś całą pracę.

Ma dobrą intuicję do ludzi, łatwo przychodzi jej rozpoznawanie kłamstwa. Natomiast oszukiwanie innych wręcz przeciwnie - nawet w dobrej wierze, np. gdy otyła koleżanka pyta, czy dobrze wygląda w legginsach. Nie ma sumienia, żeby komuś wyznać przykrą prawdę. Jest osobą taktowną, rzadko wygłasza krytyczne uwagi w towarzystwie.Nie znosi kłótni, agresji, a wszelkie spory stara się załagodzić, albo wypalić w zarodku. Brak jej tupetu, nie umie być bezczelna. Gdy jednak sytuacja ją do tego zmusza, potrafi zawalczyć o swoje. Na przykład u lekarza, gdy ktoś się próbuje wepchnąć bez kolejki. Nawet wtedy zachowuje się kulturalnie, raczej nie zobaczymy jej jak się awanturuje, albo kogoś wyzywa.

Dlaczego ludzie lubią Jowitę? Choćby dlatego, że jest pozytywną osobą, nastawioną optymistycznie do rzeczywistości.. Rzadko narzeka, każdy problem jest dla niej do rozwiązania. Nawet fatalna pogoda nie jest dla niej powodem do marudzenia. Może to dlatego, że Jowisz to Bóg nieba, burzy i deszczu.

Jest przywiązana do rodzinnych wartości, dom to dla niej oaza spokoju, gdzie można odpocząć od codziennych obowiązków zawodowych. Jowita ma zresztą cenną cechę, nie przenosi problemów z pracy do domu. Najbardziej odpowiadają jej zawody, w których można pozwolić sobie na nienormowany czas pracy, nie lubi stałych i monotonnych rytuałów..

Jowita dba o urodę, przestrzega zasad zdrowego żywienia, higieny. Jest zwolenniczką sportowego trybu życia, a wysiłek fizyczny to dla niej przyjemność, a nie obowiązek. Należy do tych osób, które bardzo dużą wagę przywiązują do hasła „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Wie, że żadne kosmetyki oraz diety cud nie zadziałają, jeśli zaniedba się kondycję fizyczną.

Jest bardzo czułą i kochającą matką, wspiera dziecko w każdych działaniach, nawet tych, których do końca nie rozumie i akceptuje. Zawsze jednak pocieszy w razie porażki i zachęca do kolejnych prób, chwali i komplementuje przy sukcesach. Zawsze też chwali swoje dzieci publicznie, nie jest z tych kobiet, która uważa że w tym względzie trzeba być skromnym

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.