Imieniny Borysa

Do najbliższych imienin Borysa ♂ zostało 19 dni.
Imieniny Borysa najczęściej obchodzone są 10 sierpnia ale Borys może obchodzić imieniny również: 2 maja.

Pochodzenie

Imię wywodzi się najprawdopodobniej od Słowian, choć uważa się też, że ma mongolskie korzenie i zostało przyniesione przez Bułgarów z Azji. W źródłach naukowych jest kilka teorii odnośnie jego pochodzenia:

- Pochodzi od mongolskiego (starobułgarskiego) przymiotnika „bogori”, które oznacza „biedny”, „mały”. Inne opracowania wskazują na „wilka”.
- Imię to wyprowadza się również ze słowiańskich imion z elementem Borzy-, jak np. Borzysław.
- Według innej interpretacji imię składa się ze słowiańskiego rdzenia „bor” (walka) i greckiego przyrostka „is”, czyli Borys oznacza „waleczny”.

Cechy

Rodzice, którzy chcą dać takie imię chłopcu mogą spodziewać się, że będzie z niego niezły urwis… Jest energiczny, ciekawy świata, chętnie się popisuje i udowadnia swoją wyższość nad innymi. Poza tym nie lubi sprzeciwu – w ten sposób łatwo wejść z nim na wojenną ścieżkę lub sprowokować do kłótni. Stąd w dzieciństwie Borys ma za sobą niejedną bójkę, choć trzeba przyznać, że jako dorosły człowiek hamuje swoją impulsywność. Często woli odpuścić, nawet jeśli wie, że mógłby łatwo pokonać oponenta. Warto też dodać, że Borys należy do osób, które wszystkie sprawy załatwiają „tu i teraz”. Nie akceptuje niedomówień, chowania żalu, prawdziwych emocji w stosunku do jego osoby. Jeśli kulturalnie mu wytłumaczymy co nam się nie podoba w jego zachowaniu, on nawet się nie pogniewa. Uważa że każdy ma prawo do swojego zdania i opinii czy konstruktywnej krytyki.W stosunku do otoczenia, mimo impulsywnego charakteru, jest skryty, nie epatuje swoimi uczuciami. Bliżej mu do chłodnego wikinga niż gorącego Latynosa. Wiele emocji, zwłaszcza negatywnych gromadzi w sobie, co nie zawsze wychodzi mu na dobre. Nie lubi się żalić innym uchodzić za słabego, a przecież rozmowa z bliskimi czy przyjaciółmi często mogłaby mu pomóc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Ma ogromne ambicje i lubi stawiać sobie wysoko poprzeczkę, a największą radość sprawiają mu sukcesy – od tych zawodowych, po najbardziej osobiste, jak na przykład pierwsze kroki syna. Stworzenie kochającej rodziny, wychowanie dzieci na porządnych ludzi to jego najważniejszy cel. A trzeba wiedzieć, że gdy Borys wytycza sobie cel do zdobycia to układa plan i konsekwentnie go realizuje. Wie czego chce i nie ogląda się na innych, ani na koszty. Jest zdania, że tylko on sam może zapewnić sobie komfort i szczęście. Gdy wiec poznaje dziewczynę, zwraca uwagę na to, jaką będzie matką, czy umie gotować, zrobić pranie, jak się prowadzi. Zdecydowanie odpychają go wulgarne dziewczyny, nadużywające alkoholu czy innych używek.

Jakie talenty skrywa Borys? Przede wszystkim kulinarne! Gotowanie uważa za sztukę i jako że jest smakoszem, w kuchni daje z siebie 100%. Chętnie eksperymentuje, podpatruje znanych kucharzy, by móc zaskoczyć przyjaciół, czy partnerkę. Choć w miłości jest bezpośredni, to akurat w tej kwestii jest bardzo romantyczny. W parze z zamiłowaniem do pysznych dań idzie też sympatia do dobrego alkoholu.

Jego ulubione sporty to raczej sporty indywidualne, takie jak tenis, boks, MMA, kolarstwo czy rajdy samochodowe. On sam bowiem w pewnym sensie jest indywidualistą, z którym życie może nie jest łatwe, ale z pewnością ciekawe.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.