Imieniny Oliwiera

Do najbliższych imienin Oliwiera ♂ zostało 59 dni co stanowi 1 miesiąc i 29 dni.
Imieniny Oliwiera najczęściej obchodzone są 27 maja ale Oliwier może obchodzić imieniny również: 2 września.

Pochodzenie

Imię powstało w średniowieczu z francuskiego rzeczownika pospolitego „olivier”, które oznacza drzewo oliwne, oliwkę. Już od czasów starożytnych jest ono symbolem pokoju i płodności. W Atenach panny młode nosiły girlandy oliwne. Zwycięzcy olimpijscy nagradzani byli natomiast wieńcami z dzikich oliwek.

Imię jest bardzo popularne w literaturze. Pierwszym szerzej znanym posiadaczem tego imienia był przyjaciel Rolanda w średniowiecznym eposie „Pieśni o Rolandzie”. Najsłynniejszym Oliwierem z pewnością jest jednak bohater powieści K. Dickensa „Oliwer Twist”. Imię Oliwer pojawia się także w dziełach L. Pulciego „Morgante”, M. Boiarda „Orlando innamorato”, L. Ariosto „Orland Szalony”.Cechy

Mężczyzna o imieniu Oliwier posiada szeroki katalog pozytywnych cech, dzięki którym uchodzi za prawdziwą duszę towarzystwa. Gdziekolwiek by się nie pojawił, zawsze znajdzie się w centrum uwagi i zyska sobie sympatię całego otoczenia. Mężczyzna ten nie może zatem narzekać na brak rozrywki i życie w samotności. Wokół niego zawsze znajdują się bowiem przyjaźnie nastawieni ludzie, którzy są w stanie poświęcić wiele, by uczynić go szczęśliwym. Samotność (chwilowa) wcale mu jednak nie przeszkadza. Co więcej, lubi pospacerować czy pobiegać po parku, zebrać myśli, zdystansować się od codziennych spraw. Warto tez wspomnieć, że łatwo się przystosowuje do każdego otoczenia i mógłby mieszkać zarówno na wsi jak i w mieście.

Oliwier posiada łagodne usposobienie. Cechuje go także wysoka kultura osobista. Jest niezwykle lojalny i oddany swoim bliskim, których zawsze stawia wysoko na piedestale. Zawsze stara się traktować każdego indywidualnie i przeciwdziałać zjawisku nierówności społecznej, którą zwyczajnie się brzydzi. Posiada w sobie ogromne pokłady cierpliwości i wyrozumiałości, co czyni go idealnym powiernikiem wielu sekretów. Mężczyzna o imieniu Oliwier jest także doskonałym mediatorem – potrafi załagodzić spory zachowując przy tym stoicki spokój. Dzięki silnie rozwiniętej intuicji potrafi także zasugerować jak najlepsze wyjście, nawet z trudnej sytuacji.

Oliwier zawsze bierze sprawy w swoje ręce i doprowadza je do samego końca. Nie boi się ciężkiej pracy nawet takiej, która wiąże się z zabrudzeniem rąk. Jest dzielny, staranny, przedsiębiorczy i zaradny. Nigdy się nie poddaje i z uporem stawia czoła nawet tym problemom, których z pozoru nie da się rozwiązać. Przed podjęciem ważnych decyzji zazwyczaj potrzebuje dłuższej chwili na zastanowienie się i wybranie najdogodniejszego rozwiązania. Jest na tyle uczciwy, że nigdy nie podejmie się udziału w nielegalnych i niepewnych przedsięwzięciach. Nie wie zatem, czym jest porażka. Mężczyzna o imieniu Oliwier potrafi cieszyć się z najmniejszych sukcesów, które podbudowują jego ego i przynoszą mu ogromną satysfakcję. Jest jednak bardzo wymagający w stosunku do swojej osoby, jak i innych ludzi. Stale doskonali posiadane już umiejętności i wysoko podnosi poprzeczkę. Oliwier może jednak ciężko znosić słowa krytyki szczególnie, jeżeli są one kierowane od bliskich mu osób. W takich sytuacjach może ogarniać go złość i frustracja. Na szczęście negatywne emocje nie trzymają się go zbyt długo. Mężczyzna o imieniu Oliwier wie, że każda uwaga jest na wagę złota i dzięki temu pozwala mu pracować nad własnymi wadami i tym samym dążyć do perfekcji.Mężczyzna o imieniu Oliwier posiada duszę romantyka. Potrafi dbać o wybrankę swojego serca, jak tylko potrafi. Jest stały w uczuciach i brzydzi się zdradą. Nie interesują go również żadne przelotne znajomości. Kobieta, która podbije jego serce, może mówić zatem o prawdziwym szczęściu.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.