Imieniny Eweliny

Do najbliższych imienin Eweliny ♀ zostały 23 dni.
Imieniny Eweliny najczęściej obchodzone są 26 maja ale Ewelina może obchodzić imieniny również: 24 grudnia.

Pochodzenie

Etymologia imienia Ewelina jest niejednoznaczna. Według jednych źródeł jest to pochodna forma imienia Ewa powstałego na gruncie języka angielskiego, inne wskazują na pochodzenie od celtyckiego słowa „eibhlin" oznaczającego „radość”, „światło”. Popularna jest też hipoteza mówiąca, że wywodzi się ze starofrancuskiego „Aveline”, które jest zdrobnieniem od łacińskiego imienia „Avis” oznaczającego „ptaka” lub też „wróżbę”.

W naszym kraju imię pojawiło się dopiero w XIX wieku w literaturze pięknej.

Cechy

Ewelina to kobieta z charakterkiem, która niejednej osobie dała już solidnie popalić. Chodzi oczywiście o jej humorki – zmienne nastroje, pobudliwość, obrażanie się są u niej na porządku dziennym, ale na szczęście złość szybko jej mija. Wystarczy chwila, by znów była „aniołkiem”, dziewczyną do rany przyłóż. Każdy, kto spędza z Eweliną trochę czasu błyskawicznie się przyzwyczaja do jej wybuchowego temperamentu, bowiem jest świetnym kompanem – uśmiechniętym, zabawnym i lojalnym. Swojego przyjaciela poprze nawet wtedy, gdy ten nie ma racji, dlatego warto żyć z nią w zgodzie.Humorki Eweliny często mają swoje źródło we wrażliwym i delikatnym charakterze. Łatwo ją urazić czy zdenerwować, wiele rzeczy odbiera zbyt dosłownie. Choć ma duże poczucie humoru, nie lubi jak ktoś śmieje się akurat z niej. Lepiej więc uważać z żartami na jej temat, szczególnie jeśli nie utrzymujemy z nią bliższych kontaktów – na pewno się wtedy odgryzie, i to boleśnie.

Ewela należy do kobiet, które nie są egoistkami, wręcz uwielbiają pomagać innym i dzielić się swoimi dobrami. Znakomicie więc sprawdzi się w roli psychologa, opiekunki, lekarza czy w każdym innym zawodzie, gdzie najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem. Jako matka jest bardzo opiekuńcza – gdy tylko latorośl nabije sobie guza, przeżywa zawód miłosny czy potrzebuje wsparcia w każdej innej sytuacji, zawsze jest obok. Interesuje się życiem swoich dzieci, zna imiona i „ksywki” ich przyjaciół ze szkoły i podwórka, wie jakie strony przeglądają w Internecie, co lubią, czego się boją. Dzięki temu zawsze postępuje wobec nich właściwie.

Nad czym powinna popracować Ewelina? Z pewnością nad koncentracją i zbyt dużym roztargnieniem. Często rozprasza ją kilka rzeczy i spraw na raz, a wtedy trudno wykonać jej porządnie choćby jedno zadanie.

Większość kobiet o imieniu Ewelina raczej unika rywalizacji, np. wplątywania się w zaciekłe dyskusje czy pogoni za lepszym stanowiskiem. Jest zadowolona z tego, co przynosi życie i niespecjalnie czuje potrzebę, by za wszelką cenę zmieniać je na lepsze. Jeśli tylko ma z kim dzielić swoje szczęście, inne rzeczy przestają się liczyć.

Ewelinka uwielbia tańczyć – na parkiecie czuje się jak ryba w wodzie. Dobrze rusza się zarówno w takt muzyki dyskotekowej, jak i w bardziej klasycznych rodzajach tańca. Świetne umiejętności taneczne działają na panów, którzy wręcz nie mogą oderwać od niej oczu.

Ewelina gustuje w mężczyznach, którzy są nie tylko dobrze zbudowani, ale mają duże poczucie humoru i dobre serce. No i najlepiej, by umieli dobrze tańczyć… Odpychają ją natomiast faceci niepotrafiący sobie poradzić z życiem, wiecznie niezadowoleni i sfrustrowani. Jej chęć dawania innym szczęścia przekłada się na związek – gdy zaangażuje się w relację damsko-męską jest bardzo namiętna a zarazem nienasycona.

Mimo że Ewelina bywa czasem trudna we współżyciu, to jednak trzeba docenić, że jest świetna w tym co robi. Po za tym takiej przyjaciółki lub partnerki trzeba szukać ze świecą.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.