Imieniny Donata

Do najbliższych imienin Donata ♂ zostały 72 dni co stanowi 2 miesiące i 11 dni.

Imię to wywodzi się od starołacińskiego Donatus, oznaczającego "obdarowany". Imię to nosiło kilku świętych w okresie wczesnego chrześcijaństwa, a także dwóch wybitnych artystów epoki renesansu: rzeźbiarz Donato di Niccolo di Bette Bardi (znany jako Donatello) oraz architekt Donato Bramante. Osoby noszące to imię uważa się za konformistów - dostosowują się do okoliczności życiowych tak, by się zbytnio nie męczyć. Prowadzi życie bez fajerwerków, ale odnajduje w nim spokój i niezbędną rutynę. W sprawach sercowych czuły i delikatny.

Imieniny Donata najczęściej obchodzone są 7 kwietnia ale Donat może obchodzić imieniny również: 30 kwietnia, 21 maja, 7 sierpnia, 19 sierpnia, 1 września, 5 października, 22 października, 29 października, 10 grudnia, 9 lutego, 17 lutego, 25 lutego.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.