Imieniny Kornela

Do najbliższych imienin Kornela ♂ zostały 92 dni co stanowi 3 miesiące.
Imieniny Kornela najczęściej obchodzone są 16 września oraz  2 lutego. Kornel może również obchodzić imieniny: 9 lipca.

Pochodzenie

Kornel to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od nazwiska rzymskiego rodu Cornelii (Korneliuszy). Jego nazwa wyprowadzana jest w dwojaki sposób. Według pierwszej teorii pochodzi od słowa „cornu” (róg), bądź „cornus” (dereń), według drugiej jest to po prostu nazwa pola Corne w Tusculum.

W naszym kraju imię znane jest od 1402 roku w łacińskiej formie Cornelius. Później pojawiły się takie zapisy jak Korna i Kornasz. Obecnie używa się też form Korneliusz i Korneli.

Cechy

Mężczyzna o imieniu Kornel ma kilka cech, które sprawiają, że jest powszechnie lubiany i szanowany oraz ma powodzenie u dziewczyn.

Sympatia ze strony kolegów ze szkoły, pracy czy sąsiadów bierze się stąd, że to po prostu spokojny, życzliwy i kulturalny chłopak. Żyje swoim życiem, nie wtrąca się w cudze sprawy, szanuje zdanie innych. Oczekuje jedynie, by traktowano go w ten sam sposób. Jeśli więc jesteśmy wobec Kornela w porządku, on odpłaci tym samym. Gdy jednak ktoś szuka zaczepki i prowokuje go, wtedy musi liczyć się z tym, że Kornel nie będzie miał skrupułów, by wymierzyć słuszną karę.Kornel spokojnie poradziłby sobie w tak trudnych zawodach jak ratownik medyczny, strażak, lekarz czy pilot, ponieważ jest człowiekiem o mocnej psychice i jak mało kto potrafi zachować zimną krew w najróżniejszych sytuacjach. Nawet jeśli coś bardzo przeżywa, to nie afiszuje się ze swoimi emocjami, nie okazuje strachu. W związku z tym, że nie ma zwyczaju uzewnętrzniać swoich przeżyć, często zaskakuje otoczenie swoją gotowością do niesienia innym pomocy.

Ważnymi cechami u Kornela, dzięki którym rzadko panikuje i czymkolwiek się przejmuje, są optymizm i pogoda ducha. Nie zadręcza więc innych swoimi problemami czy czarnymi scenariuszami, co więcej jego sposób bycia dodaje wsparcia.

Jest racjonalny i zrównoważony, stąd można się z nim porozumieć w każdej sprawie. Jeśli ktoś ma dobre argumenty, on pewnością nie będzie upierał się przy swoim zdaniu, a przyzna rację. Potrafi przy tym być niezależny, mieć swoje zdanie, ale wie że tylko krowa nie zmienia poglądów. Kornel to intelektualista, człowiek który ma otwarty umysł, dużo rozumie i chce poznawać. Czyta książki (historyczne, biograficzne, sensacje, s-f), chętnie zwiedza, bierze udział w warsztatach, słucha różnych gatunków muzyki.

Kornel ma niezłe powodzenie u kobiet, czemu trudno się dziwić, skoro to wesoły, sympatyczny i opanowany mężczyzna. Co więcej, jego dość tajemniczy sposób bycia działa na dziewczyny jak magnes. Przy bliższym poznaniu ujawnia się jednak jedna z największych wad – Kornel to straszny bałaganiarz. Przy jego boku powinna znaleźć się cierpliwa osoba, która wybaczy mu wieczny bałagan w kuchni, porozrzucane ubrania, setki niepotrzebnych rzeczy na biurku czy w samochodzie. Oprócz dobrego serca, Kornel u kobiet bardzo ceni intelekt. Szanuje dziewczyny, które mają własne zdanie i coś ciekawego do powiedzenia. Nawet najpiękniejsze ciało nie zrekompensuje mu nudnego usposobienia.

Kornel nie myśli o przeszłości, nie zadręcza się tym co było kiedyś. To właśnie jego siła, że nie traci energii na sprawy, na które nie ma żadnego wpływu. Można odnieść wrażenie, że Kornel żyje sobie spokojnie, z dala od zgiełku i wszechobecnej pogoni za karierą, pieniędzmi. Zawsze znajdzie czas, by porozmawiać ze znajomym, wyskoczyć na piwo czy wybrać się do kina. Tego luzu wiele osób mogłoby mu pozazdrościć.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.