Imieniny Luizy

Do najbliższych imienin Luizy ♀ zostało 68 dni co stanowi 2 miesiące i 7 dni.
Imieniny Luizy najczęściej obchodzone są 25 sierpnia ale Luiza może obchodzić imieniny również: 15 marca, 19 sierpnia.

Pochodzenie

Imię powstało we Francji, utworzono je od imienia Louis (Ludwik). W naszym kraju pojawiło się jednak dopiero w XX wieku, a jego popularność wiąże się z operą „Luise” autorstwa G. Charpentiera wystawioną po raz pierwszy w 1900 roku.

Cechy

Jest kobietą silną, z charakterem, co widać choćby po tym, że wymaga od innych szacunku. Luiza zawsze zachowuje się etycznie i taktownie, dlatego oczekuje tego samego. Jeśli nie jesteśmy wobec niej życzliwi i kulturalni, z pewnością gorzko tego pożałujemy.

Luiza rozsądnie dobiera towarzystwo, w którym się obraca i dość długo zastanawia się nad swoimi czynami czy słowami. Boi się bowiem docinek czy ośmieszenia – choć umie się skutecznie odgryźć, to jednak każde niepowodzenie długo w niej siedzi. Akceptuje żarty na swój temat do pewnego momentu, łatwo przekroczyć granice, poziom jej tolerancji. Trzeba zaznaczyć również, że z trudem przyjmuje krytykę, nawet jeśli jest konstruktywna.Jeśli rzeczywiście istnieje coś takiego jak kobieca intuicja, to Luiza jest tego najlepszym przykładem. Dobrze zna się na ludziach, ich wadach, zaletach. Potrafi szybko wyczuć kto ma jakie intencje, powinny potwierdzić to dziewczyny, które mają przyjaciółkę o tym imieniu. Pewnie nie raz ostrzegała ich przed miłosnymi wpadkami.

Trudno zdobyć jej zaufanie, za to bardzo łatwo stracić. Przekonał się pewnie o tym już nie jeden chłopak, który żywił uczucia do Luizy. Zdobycie jej numeru, umówienie się na randkę wymaga wielu starań, natomiast jedno kłamstwo, niewłaściwe zachowanie może to przekreślić.

Ma duże ambicje, przez co wiecznie jest zabiegana. Dąży do jak najszybszego osiągnięcia celu. Gdy jej nie idzie nieco traci na pewności siebie i cierpliwości, dlatego np. nie miała by żadnych szans w kasynie. Po prostu po każdej przegranej natychmiast chciałaby się odegrać, a to skończyłoby się źle.

Luiza lubi gdy wszystko jest zrobione jak należy, zgodnie z obowiązującymi zasadami czy normami moralnymi i społecznymi. Dlatego nigdy nie działa poza plecami innych, każdą sprawę załatwia bezpośrednio. Choć nie można jej nazwać służbistką, to z pewnością nie dopuściłaby do działania poza prawem, np. przymykając oko na brak podpisu czy drobne nawet kłamstwo.

Jest optymistką i raczej niespecjalnie przejmuje się problemami, czy rozpacza nad swoim losem. Nie przeszkadza jej to jednak oglądać seriale, w których bohaterki co rusz przeżywają rozterki miłosne i muszą się zmagać z kłopotami. Z innych kobiecych słabostek można wymienić zakupy. Każde wyjście z nią do galerii zamienia się w całodniową pielgrzymkę po sklepach, a jej portfel staje się zdecydowanie lżejszy. Po za tym drobnym faktem, mimo wszystko należy do oszczędnych osób. Zawsze zastanowi się dwa razy, zanim wyda gotówkę (pewnie dlatego tak długo trwają jej zakupy), rzadko kiedy przepłaca czy daje się naciągnąć, za to ma niezłego nosa do różnych promocji.

Jest kobietą, która lubi korzystać z nowinek, osiągnięć ludzkości. Tzn. uważa że po to wymyślono samochód, smartfon czy zmywarkę żeby z nich korzystać.

Swoim dzieciom stara się od najmłodszych lat zapewnić komfort. Dba bardzo o ich rozwój, pilnując by odrabiały lekcje, uczyły się języka obcego, grały na instrumencie czy uprawiały sport. Dla syna lub córki zawsze znajdzie czas by porozmawiać, pomóc w lekcjach czy pójść na spacer. Luiza jest zresztą bardzo rodzinną osobą i czas spędzony z dziećmi, mężem czy rodzicami uważa za najcenniejszy. Niedzielne wspólne obiady są dla niej świętością i nie ma mowy by ktoś jadł w innym pokoju albo poza domem. To właśnie rodzina daje jej siłę!

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.