Imieniny Mariki

Do najbliższych imienin Mariki ♀ zostały 2 dni.
Imieniny Mariki najczęściej obchodzone są 16 lipca ale Marika może obchodzić imieniny również: 8 grudnia.

Pochodzenie

Do języka polskiego imię to zostało zapożyczone z języków obcych. Marika występuje bowiem w języku bułgarskim, czeskim, słoweńskim czy macedońskim. Jest to zdrobnienie imienia Maria. Większą popularność zyskało w latach 80. i 90. XX wieku.

Cechy

Marika nie znosi samotności, potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi jak ryba wody. Można to dostrzec choćby po szerokich kontaktach towarzyskich - ma wielu znajomych oraz kilku przyjaciół. Bierze się to nie tylko z jej otwartości, łatwości nawiązywania rozmowy, ale starannego dbania o bliskich ludzi. Interesuje się ich sprawami, pamięta o urodzinach, pomaga w potrzebie. Duża liczba znajomych ma swoje źródło także w aktywnym trybie życia. Nie jest domatorką i trudno jej usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Rzadko odmawia zaproszeń na imprezy czy wyjścia do kina. Możemy zadzwonić do niej o każdej porze, a Marika zgodzi się na wspólny wypad. Ciągnie ją na zewnątrz w poszukiwaniu przygód, dobrej zabawy i ciekawych przeżyć. Marika bywa więc powszechnie lubiana i uważana za wesołego, sympatycznego człowieka.Samotność jest u niej wykluczona nie tylko jeśli chodzi o życie towarzyskie, ale przede wszystkim uczuciowe. Najgorszy koszmar to dla niej ten, w którym zostaje „starą panną”. Marzy o pięknej i szalonej miłości, ale nie szuka idealnego partnera. Wie, że tacy nie istnieją. Wystarczy że wybranek będzie okazywał uczucia, wykaże się wiernością i dostosuje do jej aktywnego charakteru. Co ciekawe, Marika jest także bardzo aktywna w sprawach łóżkowych. Często to ona inicjuje seks, przejmuje kontrolę nad wybrankiem. Jest zresztą osobą, która nie boi się mówić o sprawach intymnych, swoich potrzebach i oczekiwaniach. Nie udaje cnotliwej kobiety, która nie wie co to uciechy cielesne.

Jako, że Marika umie funkcjonować w grupie, jest komunikatywna i potrafi dogadać się niemal z każdym człowiekiem, ma predyspozycje do wykonywania różnych zawodów. Może być członkiem zespołu w agencji reklamowej, jak i przedstawicielem handlowym, recepcjonistką, pedagogiem czy dziennikarką. W karierze zawodowej pomaga jej to, że jest otwarta na nowe pomysły i wyzwania. Nie ucieka od nauki, stale dąży do rozwoju. Nie cofnie się przed niczym, jeśli jest zmobilizowana i ma wytyczony cel. Zmotywowana Marika jest w stanie przenosić góry.

Kobieta o imieniu Marika wyróżnia się niezłym zdrowiem. Rzadko dopada ją ból głowy, przeziębienie czy inne kontuzje. Ma sporo energii i niemal zawsze tryska dobrym humorem – z pewnością jest to w pewnym stopniu powiązane ze sobą. Swoje pociechy także zaraża aktywnością – np. pilnuje by więcej czasu spędzały na podwórku niż przed komputerem, poszły na basen, boisko czy pojeździć na rowerze. Marika jesz zresztą zwolenniczką wspólnych rodzinnych wypadów.

Marika to bardzo pozytywna osoba, która zaraża innych uśmiechem i energią. Gdy mamy chandrę, warto wybrać jej numer telefonu. Ona na pewno nas pocieszy.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.