Imieniny Roksany

Do najbliższych imienin Roksany ♀ zostało 46 dni co stanowi 1 miesiąc i 15 dni.
Imieniny Roksany najczęściej obchodzone są 15 lipca oraz  14 września.

Pochodzenie

Imię żeńskie zostało zapożyczone bezpośrednio z dawnej greki, gdzie miało postać „Roksane”. Współczesna forma powstała na gruncie języka perskiego, w którym raohsana oznaczało „jaśniejąca”, „promieniejąca”, „jutrzenka”. W Polsce imię znane jest od XX wieku – można spotkać się również z takimi formami jak Roxana, Roxane i Roxanne.

Kobieta o tym imieniu, córka księcia Baktrii była żoną Aleksandra Wielkiego.

Cechy

Roksana to dziewczyna, która zawsze jest sobą, niezależnie od towarzystwa w jakim przebywa. Nie stara się za wszelką cenę dostosować do reszty i zupełnie nie przejmuje się tym, „co ludzie powiedzą". Co ważne, jest szczera i mówi to co myśli, a nie to co wypada mówić. Oczywiście nie oznacza to, że zachowuje się nietaktownie i obnaża słabości innych osób. Jeśli jednak koleżanka spyta ją o szczerą opinię, czy schudła lub czy dobrze wygląda w nowej sukience, odpowiedź niekoniecznie będzie się jej podobać.Posiada szerokie kontakty towarzyskie, które biorą się między innymi z aktywnego trybu życia. Trudno jej usiedzieć w domu i ciągnie ją na zewnątrz. Nieważne gdzie i po co, byle tylko przeżyć coś ciekawego i poznać nowych ludzi. Jeśli szukamy więc kompana do spontanicznego pomysłu, ona nadaje się najlepiej. Nie odmówi wyjścia do klubu, na casting czy długi spacer po parku. Pewnie nie odmówiłaby nawet wyjścia nocą na cmentarz. Zresztą Roksana to nie jest dziewczyna, która by się czegokolwiek bała. Wyróżnia ją przebojowość, to, że chętnie podejmuje ambitne wyzwania. Czasami nawet daje się sprowokować do niezbyt rozsądnych decyzji, jeśli tylko powiemy jej, ze czegoś nie potrafi / boi się robić.

Innym powodem, dla którego ma duże grono znajomych jest jej wesołe i pogodne usposobienie. Jest rozmowna, otwarta na ludzi i tolerancyjna. Nienawidzi, gdy ktoś mówi jej jak ma żyć czy ogranicza swobodę i wolność. W ten sposób postępuje więc na co dzień – jeśli ktoś nie robi jej krzywdy swoimi działaniami, zaakceptuje każdą odmienność.

Kobieta o imieniu Roksana ma słabość do kilku rzeczy. Pierwszą z nich są słodycze, a zwłaszcza czekolada. Wszelkie cukierki, babeczki czy batony kuszą ją niczym Ewa Adama. Jedną z wad Roksany jest to, że bywa bardzo uparta i trudno uzyskać z nią kompromis. Gdy sobie coś wbije do głowy, mało realne że ustąpi. Co ciekawe, jeśli będzie miała potomstwo, to sama przekona się jak wiele cierpliwości wymaga taka postawa, gdyż syn lub córka najpewniej także będzie upartym człowiekiem.

Można zaobserwować, że sporo, zwłaszcza młodszych posiadaczek tego imienia lubi tatuaże. Roksana nie boi się ozdobić swojego ciała w ten sposób. Pociągają ją też wytatuowani mężczyźni, w dodatku dobrze zbudowani. Lubi gdy mężczyzna ma inicjatywę i stara się ze wszystkich sił ją zdobyć. Jej wybranek niekoniecznie musi być jednak samcem alfa, najważniejsze by ją kochał. Roksana jest bardzo uczuciową dziewczyną, która potrzebuje czułości, pieszczot, komplementów. Chłopak powinien wiedzieć, że trzeba nie tylko ją często przytulać, ale dawać dowody swojego uczucia: komplementować, chwalić, kupować drobne upominki (drogie też mogą być:)), kwiaty.

Roksana to barwna osoba – przebojowa, pewna siebie i wesoła. Z nią na pewno nie będziemy się nudzić.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.