Imieniny Tatiany

Do najbliższych imienin Tatiany ♀ zostało 245 dni co stanowi 8 miesięcy.
Imieniny Tatiany najczęściej obchodzone są 25 stycznia ale Tatiana może obchodzić imieniny również: 12 stycznia.

Pochodzenie

Jest to imię żeńskie, którego etymologia nie jest jednoznacznie wyjaśniona. Wiadomo, że pochodzi od rzymskiego przydomka Tatianus powstałego od nazwy rzymskiego rodu Tatti (Tacjusze). W naszym kraju imię występuje już w średniowieczu, w różnych wschodniosłowiańskich formach jak Tetyjana/Tetjana (1411), Tetejanna/Tetjana (1412) Tatyjana/Tatjana (1413) czy Tacyjana (1447).

Jak podaje „Słownik imion” Jana Grzenia popularność imienia zawdzięczamy Aleksandrowi Puszkinowi, który nadał je bohaterce swojego poematu „Eugeniusz Oniegin”.

Cechy

Kobieta zmienną jest. To stara prawda, która idealnie pasuje do Tatiany. Andrzej Sieradzki w „Znaczeniu imion” tak opisuje jej usposobienie: potrafi być skupiona, zorientowana na wykonanie zadania, nawet z surowym obliczem twarzy, by po chwili zmienić minę na wręcz beztroską. Innym razem jest smutna, przygnębiona, by w sekundzie zarażać towarzyszy entuzjazmem.Po prostu czasami nie potrafi znaleźć równowagi pomiędzy różnymi, skrajnymi emocjami. Jej chłopak musi się do tego przyzwyczaić i odpowiednio z nią postępować: nieco temperować, gdy wciska gaz do dechy i podnosić na duchu gdy ma gorszy dzień. Nie trudno wywnioskować, że jej życiowy partner powinien być aktywną, energiczną osobą, flegmatycy na dłuższą metę nie mają u niej szans. Jest więc osobą intrygującą, nieprzewidywalną, spontaniczną. Nigdy nie wiemy, jakim pomysłem zaskoczy nas Tatiana. Dlatego świetnie sprawdzi się we wszelkich zawodach opartych na kontakcie z publicznością oraz takich gdzie potrzebna jest kreatywność. Ma potencjał, by zostać piosenkarką, aktorką, projektantką, malarką czy architektem. Z kolei praca przy biurku, po 8 godzin dziennie jest dla niej największym koszmarem. Kobieta o tym imieniu ma bowiem zbyt wiele energii i temperamentu, by wysiedzieć dłużej w jednym miejscu. Niespożyte siły pożytkuje między innymi na uprawianie sportów (jazda na rowerze, pływanie) a przede wszystkim na taniec. Jeśli idzie do klubu, to wiadomo że parkiet będzie należał do niej. Jako matka zadziwia tym, że świetnie dzieli czas pomiędzy domem, pracą i rozrywkami. Te ostatnie z naturalnych przyczyn schodzą wtedy na dalszy plan, ale Tatianka i tak znajdzie chwilę by wyjść do kina, na koncert czy zakupy z koleżankami.

Tatiana lubi eksperymentować, w najróżniejszych kwestiach. Od kuchni i przyrządzania/konsumowania potraw z najróżniejszych stron świata, po wystrój mieszkania czy własny wygląd. Co jakiś czas zmienia fryzurę, sposób ubierania - to kolejny dowód na to że lubi zmiany.

Potrafi poświęcać się dla innych, a we wszystko co robi angażuje się całym sercem. Szybko podłapuje nowe pomysły i idee, choć bywa że jej zapał i fascynacja jeszcze szybciej uciekają. Tatianka ma jednak 1000 myśli na minutę, a na wszystko co chciałaby zrobić po prostu brakuje jej czasu. Dla niej doba powinna trwać 48 godzin.

Ma predyspozycje, by osiągnąć sukces, musi tylko poważnie podejść do swoich obowiązków i wykazać się większą cierpliwością. Zdarza jej się postępować zbyt chaotycznie, impulsywnie, musi nauczyć się zachowywać zimną krew. Wszystko chciała by mieć od razu, długofalowe inwestycje to nie jest jej najmocniejsza strona.

Tatiana jest osobą, która pierwsza wstaje i ostatnia idzie spać. Możemy być pewni, że u jej boku nuda nam nie grozi, prędzej nadmiar wrażeń.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.