Imieniny Elwiry

Do najbliższych imienin Elwiry ♀ zostało 200 dni co stanowi 6 miesięcy i 16 dni.
Imieniny Elwiry najczęściej obchodzone są 10 lutego ale Elwira może obchodzić imieniny również: 25 sierpnia, 21 listopada, 27 stycznia, 8 marca.

Pochodzenie

Pochodzenie tego imienia jest dyskusyjne. Przyjmuje się, że wywodzi się z języka gockiego, w którym znaczyłoby „prawdziwie szlachetna”. Według innej teorii pochodzi od imienia Alwara, oznaczającego kobietę, która wszystkimi się opiekuje (opiekunka wszystkich).

We współczesnych publikacjach naukowych wskazuje się, że imię to wywodzi się z języka arabskiego, a do Polski trafiło za pośrednictwem języka hiszpańskiego.

Popularność imienia Elwira wiąże się z literaturą i operą. Bohaterki o tym imieniu znajdziemy w „Świętoszku” Moliera, „Cydzie” P. Corneille’a, w naszej literaturze Elwira pojawia się natomiast w dziele Aleksandra Fredry „Mąż i żona” oraz „Głowa do pozłoty”.Cechy

Jest kobietą o silnej osobowości, która ułatwia jej funkcjonowanie we współczesnym świecie. Jest asertywna i potrafi wywrzeć wpływ na innych, dzięki czemu dobrze radzi sobie z problemami.

Jest sprawiedliwą kobietą, ale nie znosi sprzeciwu. Potrafi zaznaczyć swoją obecność w środowisku. Trudno namówić ją do ustępstw czy kompromisu, jeśli sobie coś postanowi to nie zmieni zdania. Często bywa autorytetem wśród rówieśników. Widać to już od najmłodszych lat, kiedy jest wybierana przewodniczącą lub skarbnikiem klasy, czy kapitanem drużyny sportowej. Jest wygadaną dziewczynką więc to ona najczęściej reprezentuje kolegów i koleżanki w rozmowach z przełożonymi. Trzeba zresztą przyznać, że ma do tego predyspozycje, choćby niezłą prezencję i dobry gust. Jako dorosła już kobieta przykuwa tym wzrok otoczenia. Koleżanki nierzadko patrzą na nią z zazdrością, a mężczyźni z pożądaniem. Jako że sprawia wrażenie dostojnej, nieprzystępnej damy, wielu z nich zwyczajnie boi się nawiązać z nią bliższy kontakt. Trochę niepotrzebnie, gdyż Elwira ma duże poczucie humoru i dystans do siebie, po za tym zawsze jest kulturalna. Nawet jeśli da komuś kosza, to zrobi to w elegancki sposób. Potencjalny partner powinien wiedzieć, że Elwira ma wysokie wymagania i trudno zdobyć jej serce. Nierzadko wymaga to wiele cierpliwości i czasu. Potrzebuje odpowiedzialnego i zaradnego faceta, przy którym sama będzie mogła czuć się bezpieczna.Znajomi wiedzą, że mogą na niej polegać. Nie tylko wspiera dobrym słowem i pomaga gdy jest dobrze, ale pożyczy nam pieniądze kiedy mamy realne problemy. Warto jednak pamiętać, że Elwira woli udzielić komuś korepetycji niż podrzucić ściągę. Ma dobre predyspozycje do tego, by być dobrym pedagogiem, nauczycielem – takim, który z jednej strony jest lubiany, ale i szanowany ze względu na dyscyplinę.

Elwira musi pamiętać o tym, by narzucać sobie wewnętrzną dyscyplinę. Można podać jako przykład wczesne wstawanie rano – Elwirka jest strasznym śpiochem, dla którego dzwonek budzika to najgorszy możliwy dźwięk. Jeśli jednak ma do zrobienia coś ważnego, ekscytującego to jest na nogach już o 6 rano. Po prostu brak motywacji i rutyna może skutkować u niej lenistwem. A potencjał ma z pewnością spory, gdyż należy do osób błyskotliwych i inteligentnych. Ma dobrą pamięć, więc jeśli poświęci czas na książki dużo na tym zyska. Ambicje Elwiry sięgają zresztą wysoko, marzy się jej bowiem zawód, który umożliwi dalekie podróże, poznawanie nowych ludzi. Może to być zarówno dziennikarka, podróżniczka jak i handlowiec. Byle coś się działo, bowiem największym wrogiem Elwiry jest nuda, bezradność i samotność.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.