Imieniny Władysławy

Do najbliższych imienin Władysławy ♀ zostało 68 dni co stanowi 2 miesiące i 7 dni.
Imieniny Władysławy najczęściej obchodzone są 30 czerwca ale Władysława może obchodzić imieniny również: 12 czerwca, 25 września.

Pochodzenie

Żeńska forma imienia Władysław, które oznacza „ten, który włada sławą”. Można spotkać się również z formą Ładysława, występuje ona jednak bardzo rzadko. Jest to zapożyczenie z języków sąsiednich, szczególnie czeskiego i słowackiego.
Analogicznie jak w przypadku męskiego imienia Wodzisław, znana jest również forma Włodzisława. Pod wpływem języka czeskiego imię to przybrało postać Władysława.

Cechy

Władysława jest bardzo rozmowna i z każdym znajdzie wspólny język, temat do pogawędki. Znajomi już są przyzwyczajeni, że gdy się nakręci, to nie daje nikomu dojść do słowa. Jedyna szansa pojawia się wtedy, gdy łapie oddech. Nie trudno więc zgadnąć, że kobieta o tym imieniu należy do osób wesołych, koleżeńskich. Uchodzi za duszę towarzystwa i jest lubiana, choćby z tego powodu, jest przyjazna nawet wobec nieznajomych. Nie bez znaczenia jest oczywiście to, że Władysława to prostolinijna kobieta, która kieruje się sercem, bez odrobiny zakłamania. Szczerość to jej podstawowa zasada, nawet jeśli nieraz musi tego żałować. Nienawidzi jednak fałszu i obłudy, plotkowanie za plecami czy jakiekolwiek intrygi są poniżej jej godności.Jest dynamiczna, żywa i pomysłowa, a co najważniejsze, swoją energię pożytkuje we właściwy sposób. Nie traci jej na sprawy z przeszłości i na rzeczy, na które nie ma wpływu. Stanie w korkach, zła pogoda, decyzje polityków, brak sygnału telewizyjnego – to przykłady sytuacji, w których Władysława zachowuje cierpliwość.

Władysława lubi pomagać, w dodatku sama najczęściej wychodzi z inicjatywą. Niektórzy mogą jednak pomylić jej aktywność z nadopiekuńczością i wścibskością. Ona robi to jednak z dobrego serca. Jest energiczną kobietą, co widać niekiedy w stosunku do innych. Gdy zdarzy się jej zachować zbyt impulsywnie, np. wobec dzieci, potrafi im to wynagrodzić, zarówno nasiloną czułością, jak i prezentami.

Taka osoba najlepiej sprawdza się oczywiście we wszelakich profesjach opartych na kontaktach z drugim człowiekiem. Sprzedawca, przedstawiciel handlowy, nauczyciel, pedagog, prawnik, czy recepcjonistka – to tylko kilka zawodów, w których otwartość i łatwość nawiązywania kontaktów świetnie się sprawdzi.

Choć nie jest typem domatorki, to nie zaniedbuje swoich obowiązków. Zdecydowanie bardziej woli jednak robić porządki w ogródku niż w kuchni. Uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, szczególnie na łonie przyrody – w lesie, na plaży czy na działce.

Władysławie można z pewnością zarzucić, że dużo czasu spędza w garderobie i przed lustrem. Coś za coś – lubi wyglądać szykownie i elegancko, podobać się mężczyznom, dlatego bardzo dba o siebie – zarówno o makijaż jak i styl. Na zakupy lepiej też z nią nie chodzić, chyba że do marketu. W sklepie z ciuchami potrafi spędzić pół dnia, więc wspólne zakupy to wyzwanie dla cierpliwych.

Małżeństwo z Władysławą jest dobrym pomysłem. To kobieta ciepła, nie unikająca domowych obowiązków, zaradna, dobra kucharka, opiekuńcza wobec męża i dzieci. Minusem może być lekkie „czepialstwo” – na szczęście zdarza się to jej sporadycznie i nie dotyczy tzw. drobnostek. Partner musi przeskrobać coś poważniejszego.

Czasami Władysława powinna ugryźć się w język, bowiem zdarza się jej zakląć. W imiennikach poświęconych tej kobiecie znajdziemy ponadto informacje, że jest patriotką, wyróznia się również tolerancyjnością, chęcią do wszelakich inicjatyw.

Podsumowując – Władysława jest kochaną osobą, która zawsze szuka w ludziach dobrych cech i przyjaźni. Jeśli mamy w niej wroga, to tylko i wyłącznie na własne życzenie.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.

Nietypowe