Kalendarz świąt nietypowych

 • Międzynarodowy Dzień Tańca

  Taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, dbać o kondycję fizyczną i przytulić się do ukochanej osoby. Dziś obowiązkowo – tańce do białego rana!

  Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

  Świat należy do młodych, ale bez wsparcia starszych i doświadczonych osób nic oni nie zdziałają. Dzień Solidarności Międzypokoleniowej to dobra okazja na wspólny dialog.

  Dzień Pamięci o Wszystkich Ofiarach Wojen Chemicznych

  Święto obchodzone jest w rocznicę wejścia w życie Konwencji o zakazie broni chemicznej.

  Dzień Tai-Chi

  W dzień Tai Chi warto spróbować tych ćwiczeń wywodzących się ze Starożytnych Chin. Nie tylko odprężają, ale dodają energii i mogą przydać się gdy ktoś nas zaatakuje.

 • Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci

  Każdy z nas powinien reagować w sytuacji, gdy najmłodsi padają ofiarą przemocy. Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci dobitnie o tym przypomina.

  Międzynarodowy Dzień Jazzu

  Louis Armstrong, John Coltrane i wielu innych – jeśli lubisz ich muzykę, z pewnością wiesz gdzie jak świętować Międzynarodowy Dzień Jazzu. Dla pozostałych to świetna okazja, by lepiej poznać ten gatunek.

  Ogólnopolski Dzień Koni

  Konie to piękne zwierzęta, dlatego tym bardziej trudno zrozumieć, dlaczego są tak źle traktowane przez niektórych ludzi. W Ogólnopolski Dzień Koni złóżmy wiec życzenia tym zwierzakom, ale i pomóżmy w walce z bandytami, którzy transportują je w okrutnych warunkach i przerabiają na mięso.

  Międzynarodowy Dzień bez Kar Cielesnych

  Kara cielesna to jedna z najstarszych kar w historii prawa. Niestety, często stosuje się ją wobec tych, którzy na nią nie zasługują, czyli dzieci.

  Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego

  Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego (ang. International Day of Search and Rescue dogs) został ustanowiony przez IRO (The International Rescue Dog Organisation) w 2008 roku i od tamtej pory, ... »

  Światowy Dzień Fotografii Otworkowej

  To święto dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalne, artystyczne zdjęcia. Wykonane oczywiście własnoręcznie skonstruowanym aparatem

 • Maj 2017

 • Ogólnopolskie Święto Kaszanki

  Co tu dużo mówić, kaszanka to nasza duma. Święto to początkowo obchodzone było w okolicach Płocka, dziś jednak jest znane w całej Polsce. Początek długiego majowego weekendu to zresztą świetna okazja, by zjeść kaszankę z grilla.

 • Dzień Polonii i Polaków za Granicą

  Polacy od lat wyjeżdżają do innych krajów, z najróżniejszych powodów. Zawsze jednak będą naszym rodakami, warto o tym pamiętać w każdej sytuacji i w każdym miejscu na ziemi.

  Dzień Grilla

  Początek maja to dobra data, by zainaugurować sezon grillowy. Kiełbaski, piwo, zgrana paczka - co więcej potrzeba w dzień grilla?

  Światowy Dzień Astmy

  Obchodzony od 1998 roku w pierwszy wtorek maja z inicjatywy organizacji medycznej Globalna Inicjatywa na Rzecz Astmy (ang. GINA). Celem obchodów jest kształtowanie społecznej świadomości ... »

 • Dzień Słońca

  Wielu z nas kocha słońce, piękną pogodę. Ale ile tak naprawdę o nim wiemy? Dziś jest szansa nadrobić zaległości.

  Dzień bez Komputera

  Dla wielu milionów ludzi na świecie byłby to dzień wyjęty z życia. Bez aktualizacji statusu na facebooku, bez najświeższych wiadomości z kraju i zagranicy, bez ulubionych seriali i gier, ... »

  Światowy Dzień Wolności Prasy

  Dzięki prasie możemy dowiedzieć się co się wokół nas dzieje. Dlatego tym bardziej wszystkim powinno zależeć, by była ona obiektywna i niezależna. A teraz marsz do kiosku po gazetę!

  Międzynarodowy Dzień Astmy i Alergii

  Alergia oraz Astma są chorobami, które uprzykrzają życie wielu osobom. Charakteryzują się wysypką, napadami duszności czy też kaszlem oraz katarem. Nieleczone stanowią zagrożenie dla życia. Dzięki lekom oraz unikaniu alergenów można uniknąć nieprzyjemnych objawów towarzyszących tym chorobom.

 • Międzynarodowy Dzień Strażaka

  Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów - to przecież strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Warto dziś im za to podziękować.

  Dzień Kominiarza

  Dlaczego gdy widzimy kominiarza należy złapać się za guzik? Powód jest prozaiczny. Dawniej każda gospodyni chciała, by to jej dom odwiedził on w pierwszej kolejności, ponieważ jego ubranie wtedy było jeszcze czyste, nieosmolone sadzą. Ciągnęły więc za guzik do swojego domostwa, a ta która była szybsza uchodziła z prawdziwą szczęściarę.

  Dzień Garncarza

  Garncarstwo to jedno z najstarszych rzemiosł, dziś niestety coraz bardziej zapomniane. W Dzień Garncarza warto jednak sobie o nim przypomnieć, bo to niezwykle ciekawe i kreatywne zajęcie.

  Dzień Piekarza

  To dzięki nim możemy zajadać się pysznymi bułeczkami czy chrupiącym chlebem. W święto warto uzmysłowić sobie, ze kiedy my smacznie śpimy, oni wypiekają nasze przysmaki.

  Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen

  Niech moc będzie z tobą! Dziś święto Gwiezdnych Wojen, więc z tej okazji warto zrobić sobie maraton filmowy z tym kultowym dziełem.

 • Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

  Święto to, zapoczątkowane przez Francuzów na początku lat 90. XX wieku, jest sprzeciwem wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych - zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy czy w urzędzie.

  Dzień bez makijażu

  Choć to święto obchodzone raczej przez kobiety, to jednak i mężczyźni na nim skorzystają. W końcu będą mogli zobaczyć swoje koleżanki a nawet partnerki w naturalnej odsłonie, bez makijażu.

  Międzynarodowy Dzień Tuby

  Ten instrument dęty blaszany z grupy aerofonów ustnikowych ma swoje święto w pierwszy piątek maja.

 • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Celem święta jest uświadamianie kierowców, jak duże znaczenie ma bezpieczna jazda – zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Tylko w ten sposób zmniejszymy liczbę wypadków na europejskich drogach.

  Międzynarodowy Dzień Bez Diety

  Chipsy, cola, lody, cheesburger z podwójnym serem… coś jeszcze? Wszystko na co masz ochotę, w końcu dziś dzień bez diety!

  Dzień Dronów

  Nie ma żadnych wątpliwości, że z każdym rokiem święto dronów zyskuje na znaczeniu. Drony bowiem to przyszłość - używane są przecież nie tylko przez wojsko w celach zwiadowczych, ale i przez naukowców, fotografów, miłośników sportów ekstremalnych czy ratowników.

  Światowy Dzień Nagiego Ogrodnictwa

  "Nagie ciało wystawione na piękno ogrodu czuje się niczym rozpalone dotykiem słońca, chłonąc jego przestrzeń nie tylko samym wzrokiem lecz wraz całym swoim ciałem jak promieniujące uderzenie ciepła rozpływa się w pasji ekstatycznej przyjemności, która płonie w niewyjaśniony sposób" John Muir, naturalista

Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały maj Zobacz kalendarz świąt nietypowych na cały rok
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.