Imieniny Amandy

Amanda ♀ obchodzi jutro swoje imieniny.
Imieniny Amandy najczęściej obchodzone są 18 czerwca oraz  6 lutego. Amanda może również obchodzić imieniny: 26 października.

Pochodzenie

Imię znane było już w starożytnym Rzymie, także w męskiej formie Amandus. Pochodzi od słowa „amare” (kochać) i oznacza „godna miłości”.

W Polsce najpierw znana była forma męska (1496 rok), forma żeńska pojawiła się dopiero w II połowie XVIII wieku. Obecnie dużą popularnością imię to cieszy się w Stanach Zjednoczonych. W Ohio znajduje się nawet wieś Amanda. Tak nazywa się również jeden z gatunków yerba mate.

Cechy

Amanda jest dziewczyną, która wymaga nieustannej uwagi. Lubi nadawać ton w towarzystwie i już od najmłodszych lat potrafi zaskarbić sobie przychylność otoczenia. Dowód? W czasach szkolnych chłopcy nie żałują kieszonkowego, by kupić jej słodycze, kwiatka czy zaprosić do kina.Jest emocjonalną osobą, która mocno przeżywa wszelkie niepowodzenia. Łatwo urazić jej uczucia. Ona sama jest tolerancyjna i wyrozumiała, a ludzi obdarza dobrocią. Stąd wszelkie inne zachowania bardzo ją bolą. Cierpi również, gdy widzi krzywdę, jaką ludzie wyrządzają zwierzakom. Gdyby bowiem mogła przygarnęła by wszystkie bezpańskie psy i koty.

Tak samo emocjonalnie jest u niej z wyrażaniem radości – jej spontaniczne wybuchy sprawiają, że wszędzie gdzie się pojawi jest głośno i wesoło. Zawsze jest sobą i nic nie robi sobie z tego, że komuś może się to nie podobać.

Do jej zainteresowań od dziecka należy moda. Już jako mała dziewczynka naśladuje mamę i dla zabawy przymierza różne sukienki, maluje usta czy używa kosmetyków. Jej marzeniem jest zostać modelką lub projektantką mody, a w najgorszym wypadku gwiazdą filmową lub piosenkarką. Ma zresztą do tego predyspozycje, bo nie wstydzi się śpiewać i występować dla szerszej publiki – przed znajomymi, rodziną czy w przedstawieniach szkolnych. Codzienne obowiązki natomiast ja nużą.

Amanda jest 100% kobietą, a to oznacza, że dużą wagę przykłada do swojego wyglądu. Bez makijażu i właściwego uczesania raczej nie wyjdzie z domu, co więcej każde przyszykowanie się do wyjścia zajmuje jej trzy razy więcej czasu, niż przewidział jej partner. Rzadko jednak tego żałuje, bowiem Amanda zawsze wygląda elegancko i olśniewająco.

W życiu uczuciowym jest na ogół zaborcza, ale często w sposób niewidoczny dla partnera. Amanda jest kobietą, która potrzebuje silnego opiekuna. Nigdy nie zwiąże się z mięczakiem czy marudą, który wiecznie narzeka i ma o coś pretensje. Ona potrzebuje swobody i przestrzeni do samorealizacji, a jej partner musi pamiętać, że napędzają ją komplementy. Trzeba ją nieustannie adorować, inaczej łatwo można ją stracić. Trzeba też wiedzieć, że miewa swoje kaprysy i zachcianki, a cierpliwość z pewnością nie należy do jej najsilniejszych stron. W sferze seksualnej Amanda jest odważna i namiętna, w łóżku to ona najczęściej przejmuje inicjatywę. Jest wymagająca, ale bardzo dużo daje od siebie...

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.