Imieniny Amandy

Do najbliższych imienin Amandy ♀ zostały 173 dni co stanowi 5 miesięcy i 20 dni.
Imieniny Amandy najczęściej obchodzone są 6 lutego oraz 18 czerwca. Amanda może również obchodzić imieniny: 26 października.
Pochodzenie

Imię znane było już w starożytnym Rzymie, także w męskiej formie Amandus. Pochodzi od słowa „amare” (kochać) i oznacza „godna miłości”.

W Polsce najpierw znana była forma męska (1496 rok), forma żeńska pojawiła się dopiero w II połowie XVIII wieku. Obecnie dużą popularnością imię to cieszy się w Stanach Zjednoczonych. W Ohio znajduje się nawet wieś Amanda. Tak nazywa się również jeden z gatunków yerba mate.

Cechy

Amanda jest dziewczyną, która wymaga nieustannej uwagi. Lubi nadawać ton w towarzystwie i już od najmłodszych lat potrafi zaskarbić sobie przychylność otoczenia. Dowód? W czasach szkolnych chłopcy nie żałują kieszonkowego, by kupić jej słodycze, kwiatka czy zaprosić do kina.

Jest emocjonalną osobą, która mocno przeżywa wszelkie niepowodzenia. Łatwo urazić jej uczucia. Ona sama jest tolerancyjna i wyrozumiała, a ludzi obdarza dobrocią. Stąd wszelkie inne zachowania bardzo ją bolą. Cierpi również, gdy widzi krzywdę, jaką ludzie wyrządzają zwierzakom. Gdyby bowiem mogła przygarnęła by wszystkie bezpańskie psy i koty.

Tak samo emocjonalnie jest u niej z wyrażaniem radości – jej spontaniczne wybuchy sprawiają, że wszędzie gdzie się pojawi jest głośno i wesoło. Zawsze jest sobą i nic nie robi sobie z tego, że komuś może się to nie podobać.

Do jej zainteresowań od dziecka należy moda. Już jako mała dziewczynka naśladuje mamę i dla zabawy przymierza różne sukienki, maluje usta czy używa kosmetyków. Jej marzeniem jest zostać modelką lub projektantką mody, a w najgorszym wypadku gwiazdą filmową lub piosenkarką. Ma zresztą do tego predyspozycje, bo nie wstydzi się śpiewać i występować dla szerszej publiki – przed znajomymi, rodziną czy w przedstawieniach szkolnych. Codzienne obowiązki natomiast ja nużą.

Amanda jest 100% kobietą, a to oznacza, że dużą wagę przykłada do swojego wyglądu. Bez makijażu i właściwego uczesania raczej nie wyjdzie z domu, co więcej każde przyszykowanie się do wyjścia zajmuje jej trzy razy więcej czasu, niż przewidział jej partner. Rzadko jednak tego żałuje, bowiem Amanda zawsze wygląda elegancko i olśniewająco.

W życiu uczuciowym jest na ogół zaborcza, ale często w sposób niewidoczny dla partnera. Amanda jest kobietą, która potrzebuje silnego opiekuna. Nigdy nie zwiąże się z mięczakiem czy marudą, który wiecznie narzeka i ma o coś pretensje. Ona potrzebuje swobody i przestrzeni do samorealizacji, a jej partner musi pamiętać, że napędzają ją komplementy. Trzeba ją nieustannie adorować, inaczej łatwo można ją stracić. Trzeba też wiedzieć, że miewa swoje kaprysy i zachcianki, a cierpliwość z pewnością nie należy do jej najsilniejszych stron. W sferze seksualnej Amanda jest odważna i namiętna, w łóżku to ona najczęściej przejmuje inicjatywę. Jest wymagająca, ale bardzo dużo daje od siebie...Wyszukiwarka imion i imienin

Nasza baza zawiera daty imienin dla blisko 2700 imion. Wpisz imię i kliknij przycisk Szukaj

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.
Umieść odnośnik do tego kalendarza na swojej stronie, blogu lub na forum
© Copyright 2011-2017 by Kalbi.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności witryny. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.