Imieniny Ingi

Do najbliższych imienin Ingi ♀ zostało 147 dni co stanowi 4 miesiące i 24 dni.
Imieniny Ingi najczęściej obchodzone są 25 października.

Pochodzenie

Imię to ma pochodzenie germańskie. Oznacza „córkę bohatera” lub „kobietę będącą pod opieką boga Inga”. To forma skrócona od takich imion jak Ingeborga, Ingryda. Warto więc przedstawić etymologię tych właśnie imion.

Ingeborga składa się z członu „Ing”, oznaczającego germańskiego boga płodności oraz „burg”, czyli „opieka”, „schronienie”, „pomoc”.

Imię Ingryda ma ten sam człon „Ing”, ale wątpliwości co do znaczenia budzi drugi element. Jest to albo staro islandzki wyraz pospolity „fridr” „piękna” lub germański „rid” czyli jeździć konno lub też „gardjo” (różdżka). W mitach germańskich imię to należy do żony boga Inga.Cechy

Inga to dziewczyna, którą wyróżnia dobre zorganizowanie. Zamiłowanie do porządku jest wręcz jej obsesją, w każdym aspekcie życia musi mieć wszystko poukładane jak należy – od książek na półkach, po zgadzający się stan konta, na życiu uczuciowym kończąc. Nie lubi niespodzianek, woli działać według planu, ostrożnie i trzymać nad wszystkim kontrolę. Wybiera metodę małych kroczków zamiast dużych skoków.

W stosunkach międzyludzkich jest osobą, która uważana jest za konkretną, poważną i odpowiedzialną. Można być pewnym że wywiąże się bezbłędnie z każdego zadania, dopełni wszelkich obowiązków, dotrzyma danego słowa. Bardzo cenioną cechą jest u niej to, że nie owija w bawełnę, mówi jasno czego oczekuje i co myśli. Cechuje ją silne poczucie odpowiedzialności i często robi więcej niż się od niej oczekuje. Jest dokładna, precyzyjna i profesjonalna. Księgowa, architekt, analityk, bankier – między innymi w tych zawodach świetnie się sprawdzi. Warto dodać, że Inga dobrze radzi sobie z presją, potrafi rozwiązywać konflikty, trudne sytuacje. Jej opanowanie, silny charakter są bardzo cenione przez pracodawców, stąd ma predyspozycje by zajść bardzo wysoko i osiągnąć sukces zawodowy.

Jest praktyczna, zdecydowanie bliżej jej do realistki niż marzycielki. Nie ma nadmiernych oczekiwań od losu, dość szybko porzuca fantazje o życiu w pałacu czy byciu gwiazdą estrady. Woli się skupić na rzeczach, które są w zasięgu. Jej dążenia nie różnią się specjalnie od potrzeb innych kobiet – chce mieć własny dom, porządnego męża, dzieci, być niezależnym finansowo, a przede wszystkim zdrowym. Jak mało kto dba o swój organizm – regularnie się bada, je zdrowo, ćwiczy, pilnuje higieny. Ma więc predyspozycje do takich zawodów jak lekarka, pielęgniarka czy laborantka.Ciekawie wygląda natomiast osobowość Ingi, jeśli chodzi o sprawy intymne. Wydaje się, że to stateczna, przewidywalna dziewczyna, tymczasem w łóżku jest bardzo namiętna, spontaniczna, a nawet agresywna. To oblicze zachowuje jednak tylko dla partnera. Czasami też w towarzystwie, zwłaszcza zaufanych ludzi lubi trochę zaszaleć. Pójść na clubbing, opowiedzieć nieprzyzwoity dowcip.

Choć jest pracowita i dużo czasu poświęca na obowiązki zawodowe, to potrafi je oddzielić od życia rodzinnego. Nigdy nie przynosi problemów z firmy do domu, ani nie przedkłada ich nad czas wolny. Lubi weekendy, które może poświęcić tylko dzieciom i bliskim. Relaksuje się podczas wspólnych spacerów, wycieczek czy chociażby zakupów w galerii. Jako matka duży nacisk kładzie na staranne wychowanie, edukację, zapewnienie dobrego startu pociechom. Dba by dzieciństwo upłynęło im radośnie, ale nie zapomina o dyscyplinie, nie uznaje kompromisów.

Jest osobą chętną do pomocy, choć nie w sytuacji gdy idzie ona na marne. Z reguły nie daje więc drugiej szansy, zwłaszcza gdy nie widzi sensu. Bardzo nie lubi zresztą marnotrawstwa i lenistwa – to w końcu jej zupełne przeciwieństwo.

Inga w swoim życiu zachowuje właściwe proporcje pomiędzy pracą i zabawą. Bez cienia wątpliwości można więc powiedzieć, że jest kompanem „i do tańca i do różańca”.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.