Imieniny Krzysztofy

Do najbliższych imienin Krzysztofy ♀ zostało 11 dni.
W ciągu najbliższego roku Krzysztofa może obchodzić swoje imieniny w następujące dni: 25 lipca, 31 października.

Pochodzenie

Jest to żeński odpowiednik imienia Krzysztof. Pochodzi więc z języka greckiego i oznacza „niosąca Chrystusa” lub „wyznająca Chrystusa”. Można je rozumieć zarówno jako metaforę wiary, jak i dosłownie. Św. Krzysztof był bowiem olbrzymem o niezwykłej sile, dzięki której przenosił pielgrzymów przez rzekę.

Cechy

Krzysia to bardzo zorganizowana dziewczyna, a do tego zaradna i energiczna.

W życiu rzadko zadowala się tym co ma, zawsze uważa że może osiągnąć jeszcze więcej. Niekoniecznie chodzi tu o pieniądze, ale bardziej o prestiż, szacunek. Na przykład jeśli uda się jej przebiec 10 km, to za chwilę podnosi poprzeczkę i już myśli o większym dystansie. Szybko określa cel do którego chce dążyć i wybiera najkrótszą drogę. Krzysia powinna czasem trochę więcej pocieszyć się ze swoich sukcesów, docenić te mniejsze zwycięstwa i miłe chwile. Za szybko pędzi do przodu. Trzeba jednak przyznać, że poważnie traktuje obowiązki, rzadko odpuszcza czy zostawia sprawy na ostatnią chwilę. Jeśli wyjeżdża, już kilka dni wcześniej jest spakowana i ma wszystko obmyślone. Jest bardzo gospodarną kobietą, nawet małą sumę potrafi dobrze spożytkować. Dąży jednak do tego, by nie martwić się o pieniądze. Po pierwsze, lubi mieć poczucie bezpieczeństwa, stabilną sytuację życiową, po drugie uwielbia zakupy. Krzysia dba o siebie, należy do kobiet, które nie żałują na kosmetyki, fryzjera, markowe ciuchy czy dobre jedzenie.Jest otwarta, uczuciowa. Ma łatwość wysławiania się, nawiązywania kontaktu z otoczeniem. Nie jest do nikogo uprzedzona – nie przeszkadzają jej odmienne poglądy, inne wyznanie czy tatuaże. Jest wrażliwa i dobroduszna, każdemu chciałaby pomóc, chociaż ulżyć w cierpieniu. Cenną zaletą Krzysi jest też to, że nie należy do pamiętliwych, mściwych kobiet. Nawet jeśli na kogoś się gniewa, to szybko można ją udobruchać. Szczerymi przeprosinami, uśmiechem lub słodkim deserem, bowiem Krzysia to łakomczuch, który uwielbia słodycze w każdej postaci.

W miłości bywa nieśmiała lub przynajmniej taką przyjmuję pozę. Można powiedzieć, że to cicha woda, która brzegi rwie. Gdy otworzy się przed partnerem, to okazuje się, że lubi się przekomarzać i potrafi pokazać pazurki. Jest do tego namiętną kochanką. Swój związek opiera natomiast na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu i kompromisach.

Jako matka stara się znaleźć odpowiednie proporcje - z jednej strony być wyrozumiała, opiekuńcza, ale z drugiej nie pozwolić wejść sobie na głowę. Podobnie zresztą postępuje z dorosłymi – unika otwartych konfliktów, awantur, ceni sobie natomiast dyplomację. Nie ma oporów by podporządkować się dla dobra sprawy, przyznać komuś rację, ale twardo broni swoich przekonań, jeśli te są słuszne. Rzadko więc ma zaciekłych wrogów, a na pewno nie na własne życzenie.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że Krzysia to dobry kierowca (przecież św. Krzysztof to patron kierowców). Jeździ lepiej niż niejeden mężczyzna, po za tym lubi prędkość i zna się na motoryzacji, modelach samochodów czy motorach. Kobieta o tym imieniu wybitnie zresztą uwielbia jeździć, bo w grę wchodzą też: rower, rolki, narty.

Dziewczyna o imieniu Krzysia jawi się więc jako osoba samodzielna i ambitna, a przy tym sympatyczna i „normalna”. Warto mieć taką osobę blisko siebie.

Oznaczenia
     - daty imienin częściej obchodzone
     - daty imienin rzadziej obchodzone
 6  - pozostałe dni
Otrzymane wyniki spełniają rolę jedynie informacyjną i nie gwarantujemy 100% dokładności. Niemniej zapewniamy, że dołożyliśmy wielu starań aby te wyniki były rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym.
Opracowanie własne na podstawie powszechnie dostępnych danych. Powielanie danych wyłącznie po uzyskaniu zgody i podaniu klikalnego źródła niniejszego opracowania.